Cree Lighting Connected Max Smart Led Bulb A19 60W Tunable White + Color Changing, 2.4 Ghz, Compatible with Alexa and Google Home, No Hub Required, Bluetooth + WiFi, 3Pk (CMA19-60W-AL-9ACK-B3)
Click to enlarge
Home Shop Lighting and Bulbs Cree Lighting Connected Max Smart Led Bulb A19 60W Tunable White + Color Changing, 2.4 Ghz, Compatible with Alexa and Google Home, No Hub Required, Bluetooth + WiFi, 3Pk (CMA19-60W-AL-9ACK-B3)
Back to products
Compare
Add to wishlist
Category: Lighting and Bulbs Tags: 3Pk, 60W, A19, Alexa, Bluetooth, Bulb, Changing, CMA1960WAL9ACKB3, Color, Compatible, Connected, Cree, GHz, Google, Home, Hub, LED, Lighting, Lighting and Bulbs, MAX, Required, Smart, Tunable, White, WiFi
Share:
  • Description
  • Reviews (0)
  • Shipping & Delivery
Description
(as of Jun 03, 2025 23:08:11 UTC – Details)
VOICE CONTROL – Works with Amazon Alexa and Google Assistant devices for complete voice control
CREATE SCENES AND ROUTINES – Set scenes or put your lights on a schedule, whether at home or away
Customers say
AI Generated from the text of customer reviews
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “Cree Lighting Connected Max Smart Led Bulb A19 60W Tunable White + Color Changing, 2.4 Ghz, Compatible with Alexa and Google Home, No Hub Required, Bluetooth + WiFi, 3Pk (CMA19-60W-AL-9ACK-B3)” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Shipping & Delivery
wd-ship-1
wd-ship-2
MAECENAS IACULIS
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
  • Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
  • Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
  • Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Related products
AMDTU 40W E12 Frosted Globe LED Bulbs, 2700K Warm White Dimmable Candelabra Base, Eye-Comfort Technology, Flicker-Free Decorative Lighting for Chandeliers, Dining Room, Vanity, and Bathroom Fixtures
Compare
Lighting and Bulbs
Add to wishlist
Buy Now
Quick view
Lighting and Bulbs
Buy Now
Quick view
-17%
-8%
PAR20 LED Bulbs, 8W, 75W Equivalent 8W, Dimmable, 3000K Warm White, E26 Standard Base, Wet Rated, UL Listed. (5 Pack, 3000k)
Price: (as of – Details) PAR20 LED Bulbs, 8W, 75W Equivalent 8W, Dimmable, 3000K Warm White, or 5000K Daylight, E26