SPW Pro-Trade T3 LED 2.5W 180 Lumens 2700K G4 Bi-Pin Base PT-T3-2.5-27 25,000 Hours Omnidirectional 10-15V Low Voltage 12v Landscape Lighting Bulb Dimmable Lamp
Click to enlarge
Home Shop Lighting and Bulbs SPW Pro-Trade T3 LED 2.5W 180 Lumens 2700K G4 Bi-Pin Base PT-T3-2.5-27 25,000 Hours Omnidirectional 10-15V Low Voltage 12v Landscape Lighting Bulb Dimmable Lamp
Back to products
Compare
Add to wishlist
Category: Lighting and Bulbs Tags: 1015V, 12V, 2.5W, 2700K, Base, BiPin, Bulb, Dimmable, Hours, Lamp, Landscape, LED, Lighting, Lighting and Bulbs, Lumens, Omnidirectional, ProTrade, PTT32.527, SPW, Voltage
Share:
  • Description
  • Reviews (0)
  • Shipping & Delivery
Description
(as of Nov 25, 2025 08:07:59 UTC – Details)
Package Dimensions ‏ : ‎ 1.81 x 0.63 x 0.59 inches; 0.63 ounces
Date First Available ‏ : ‎ November 27, 2021
Manufacturer ‏ : ‎ Pro Trade
ASIN ‏ : ‎ B09Q88YDC6
Genuine Pro-Trade T3 LED 2.5W G4 Bi-Pin Base 2700K 180 Lumens
High Quality, Heavy Duty Professional Contractor Grade LED Lamps
Voltage 10-15V Lamp Base G4 CL & CUL Listed
Average Life 25,000 hours Rated for enclosed fixtures and damp outdoor locations
Omnidirectional Latest Chip on Board (COB) Technology for efficient power usage
unit count: 1.0
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “SPW Pro-Trade T3 LED 2.5W 180 Lumens 2700K G4 Bi-Pin Base PT-T3-2.5-27 25,000 Hours Omnidirectional 10-15V Low Voltage 12v Landscape Lighting Bulb Dimmable Lamp” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Shipping & Delivery
wd-ship-1
wd-ship-2
MAECENAS IACULIS
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
  • Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
  • Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
  • Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Related products
AMDTU 40W E12 Frosted Globe LED Bulbs, 2700K Warm White Dimmable Candelabra Base, Eye-Comfort Technology, Flicker-Free Decorative Lighting for Chandeliers, Dining Room, Vanity, and Bathroom Fixtures
Compare
Lighting and Bulbs
Add to wishlist
Buy Now
Quick view
Lighting and Bulbs
Buy Now
Quick view
-29%
Black Pendant Lights Kitchen Island – Medium Clear Glass Pendant Light Fixture
-11%